2.07.2018 Prezydium Rady KSE

Środa, 04.07.2018 13:55, wyświetleń: 244


W Warszawie odbyło się posiedzenie Prezydium Rady Krajowej Sekcji Energetyki NSZZ „Solidarność”.

Prezydium negatywnie zaopiniowało projekt rozporządzenia Ministra Energii w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych. Stosowne pismo w tej sprawie zostało wysłane do Ministerstwa Energii.
Podczas posiedzenia, Prezydium KSE spotkało się z Zarządem PGE. Omawiana była sytuacja społeczna w grupie PGE. W tej sprawie Prezydium podjęło decyzję o zorganizowaniu kolejnego spotkania, w gronie szerszym, obejmującym wszystkie zainteresowane strony.
Ponadto Prezydium KSE negatywnie odniosło się do sytuacji w Zespole Trójstronnym ds. branży energetycznej w minionej kadencji i ignorancji strony rządowej dla działań podejmowanych przez zespół.
Przedstawiono również relację z Krajowego Kongresu Górnictwa i Energetyki, który odbył się w Wieliczce, a także omówiono problemy z jakimi borykają się grupy energetyczne przy realizacji inwestycji - na przykładzie współpracy z PKP czy Zarządami Dróg. Podjęto decyzję o przygotowaniu odpowiedniego apelu do Ministerstwa Energi w tej sprawie.
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój podpis:

Komentarz: