4.11.2011 Zarząd rozstrzygnął kto skorzystał z PDO w Enei Operator

Poniedziałek, 07.11.2011 14:34, wyświetleń: 2064

Do Programu Dobrowolnych Odejść (PDO) Zarząd Operatora zakwalifikował 378 pracowników spółki. Możliwość skorzystania z oferty mieli pracownicy zatrudnieni na wszystkich stanowiskach pracy – od stanowisk wykonawczych (elektromonterów, specjalistów) poprzez średnią kadrę zarządzającą do dyrektorów zakładów i oddziałów. Pozytywnie na ofertę zarządu odpowiedziało 180 osób . Zarząd Operatora zakwalifikował do programu 117 z nich , w tym 66 kobiet.
Obecnie zawierane są z pracownikami porozumienia rozwiązujące umowy o pracę. Odchodzący pracownicy otrzymają od spółki rekompensatę uzależnioną od wysokości miesięcznego wynagrodzenia a pracę i okresu pozostałego do osiągnięcia wieku emerytalnego. Najprawdopodobniej zostaną one wypłacone w dwóch ratach - w tym i w przyszłym roku. Nie wiadomo jeszcze, czy odchodzący pracownicy zostaną objęci świadczeniami z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz czy będą mogli korzystać z taryfy pracowniczej . Mimo wcześniejszych obietnic Zarząd Operatora nie zapewnił tego odchodzącym pracownikom.
Tym sposobem zlikwidowano 117 miejsc pracy w firmie osiągającej najlepsze wyniki od momentu jej powstania. Jeżeli za ten rok też osiągniemy rekordowe wyniki to w przyszłym roku należy się spodziewać następnych PDO.
Ciekawe ile kosztuje stworzenie nowych miejsc pracy?
No ale to już zmartwienie nie panów prezesów tylko Urzędów Pracy.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój podpis:

Komentarz: