4.11.2011 Zarząd rozstrzygnął kto skorzystał z PDO w Enei Operator

Poniedziałek, 07.11.2011 14:34, wyświetleń: 2092

Do Programu Dobrowolnych Odejść (PDO) Zarząd Operatora zakwalifikował 378 pracowników spółki. Możliwość skorzystania z oferty mieli pracownicy zatrudnieni na wszystkich stanowiskach pracy – od stanowisk wykonawczych (elektromonterów, specjalistów) poprzez średnią kadrę zarządzającą do dyrektorów zakładów i oddziałów. Pozytywnie na ofertę zarządu odpowiedziało 180 osób . Zarząd Operatora zakwalifikował do programu 117 z nich , w tym 66 kobiet.
Obecnie zawierane są z pracownikami porozumienia rozwiązujące umowy o pracę. Odchodzący pracownicy otrzymają od spółki rekompensatę uzależnioną od wysokości miesięcznego wynagrodzenia a pracę i okresu pozostałego do osiągnięcia wieku emerytalnego. Najprawdopodobniej zostaną one wypłacone w dwóch ratach - w tym i w przyszłym roku. Nie wiadomo jeszcze, czy odchodzący pracownicy zostaną objęci świadczeniami z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz czy będą mogli korzystać z taryfy pracowniczej . Mimo wcześniejszych obietnic Zarząd Operatora nie zapewnił tego odchodzącym pracownikom.
Tym sposobem zlikwidowano 117 miejsc pracy w firmie osiągającej najlepsze wyniki od momentu jej powstania. Jeżeli za ten rok też osiągniemy rekordowe wyniki to w przyszłym roku należy się spodziewać następnych PDO.
Ciekawe ile kosztuje stworzenie nowych miejsc pracy?
No ale to już zmartwienie nie panów prezesów tylko Urzędów Pracy.

Komentarze

BillyKayaf Poniedziałek, 28.08.2017 22:57

wh0cd927171 <a href=http://lipitor.brussels/>generic lipitor prices</a>

Dodaj komentarz

Twój podpis:

Komentarz: