Załącznik nr 2 Do protokołu nr 01/2002, 
WZD SK ZZG 

REGULAMIN OBRAD VII WALNEGO ZJAZDU DELEGATÓW SEKCJI KRAJOWEJ ZAKŁADÓW ZAPLECZA GÓRNICTWA NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" 

Rozdział I. 
Postanowienia ogólne 

  1. VII Walny zjazd Delegatów Sekcji Krajowej Zakładów Zaplecza Górnictwa NSZZ "Solidarność" odbywa się w dniu 29 maja 2002r. w Katowicach. 
  2. Uczestnikami VII WZD SK ZZG NSZZ "S" są delegaci wybrani przez WZD/Cz Komisji Zakładowych /Międzyzakładowych NSZZ "S" zrzeszonych w SK ZZG NSZZ "S" . 
  3. W VII WZD SK ZZG NSZZ "S" w charakterze obserwatorów mogą uczestniczyć :
    a) zaproszeni goście, 
    b) przedstawiciele środków masowego przekazu.
  4. WZD podejmuje uchwały zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy delegatów.
  5. Głosowania są jawne. Na wniosek poparty przez 1/10 delegatów przewodniczący zarządza głosowanie tajne. 

 Rozdział II 
Przebieg i regulamin zjazdu 

  1. Delegaci zaznaczają swoją obecność na liście obecności, która dla Komisji Mandatowo - Skrutacyjnej stanowi dokument stwierdzający ilość na Zjeździe delegatów. 
  2. Otwarcia obrad dokonuje przewodniczący Sekcji Krajowej Zakładów Zaplecza Górnictwa NSZZ "S".
  3. Delegaci wybierają spośród członków NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" przewodniczącego zjazdu, oraz jego zastępców. Obowiązki przewodniczącego i zastępców. 
    a) prowadzenie zebrania, 
    b) udzielanie głosu uczestnikom zjazdu w kolejności zgłoszeń, 
    c) przedstawienie delegatom regulaminu obrad oraz przeprowadzenie głosowania nad jego przyjęciem, 
    d) wyjaśnienie wątpliwości w zakresie przepisów statutu i regulaminu obrad, 
    e) poddawanie pod głosowanie wniosków i projektów uchwał zgłaszanych przez delegatów, 
    f) czuwanie nad rzeczowym przebiegiem obrad, 
    g) wydawanie stosownych zarządzeń porządkowych na sali obrad. 
  4. Przewodniczący na czas swojej nieobecności na sali obrad powierza swoje obowiązki jednemu z zastępców. 

Rozdział III 
Komisje VII Walnego Zjazdu Delegatów Sekcji Krajowej Zakładów Zaplecza Górnictwa NSZZ "Solidarność" 

  1. Delegaci wybierają ze swego grona w głosowaniu jawnym komisje : 
    a) Komisja Mandatowo - Skrutacyjna, która ustala ilość obecnych i na tej podstawie określa stosunek obecnych delegatów do ogółu uprawnionych i w zależności od tego stwierdza czy zjazd jest prawomocny do podejmowania uchwał i wyborów władz SK ZZG NSZZ "S", jak również przeprowadza wszystkie wybory zgodnie z ordynacją wyborczą. Proponuje się. by Komisja Mandatowo - Skrutacyjna liczyła min. 3 osoby. 
    b) Komisja Skrutacyjna do głosowań jawnych, która przeprowadza i podaje wyniki głosowań jawnych. Proponuje się by komisja stworzona została z osób siedzących na czele rzędów. 
    c) Komisja Uchwał i Wniosków, która przygotuje projekty uchwal, wniosków i opracowuje propozycję zmian do projektów uchwał wniosków zgłaszanych przez delegatów, włącznie z uchwałą programową Zjazdu. 
  2. Każda Komisja wybiera ze swego grona przewodniczącego a w razie potrzeby również sekretarza. Komisja sporządza ze swych czynności protokół, który podpisuje przewodniczący i sekretarz. 

Rozdział IV 
Ogólny porządek obrad 

  1. Dyskusję należy prowadzić wyłącznie na temat zgodny z porządkiem obrad. Przewodniczący ma prawo, przywołać dyskutanta odbiegającego od tematu, a w przypadku zakłócenia obrad i nie reagowania na upomnienia, usunąć go z sali, jeżeli delegaci to przegłosują. 
  2. Każdy delegat ma prawo tylko do jednego wystąpienia w danym punkcie porządku dziennego. Po raz drugi może zabrać głos w celu oświadczenia osobistego lub sprostowania mylnie zrozumianego wystąpienia.
  3. Wystąpienie nie może przekraczać trzech minut. Nie dotyczy to dyskusji programowej, w czasie której wystąpienia mogą trwać pięć minut. 

Rozdział V 
Postanowienia końcowe 

  1. W sprawach nie objętych niniejszym regulaminem decydują delegaci VII WZD SK ZZG NSZZ "S". 
  2. W przypadku rozbieżności zdań co do interpretacji niniejszego regulaminu rozstrzyga przewodniczący zjazdu w konsultacji ze swymi zastępcami. 
  3. Przebieg zjazdu winien być protokołowany co najmniej przez dwóch protokolantów wybranych przez delegatów lub nagrywany na taśmie magnetofonowej 
  4. Protokół z przebiegu VII WZD SK ZZG NSZZ "S" sporządzony i podpisany przez przewodniczącego i protokolanta winien być udostępniony do wglądu nie później niż 14 dni od zakończenia Zjazdu delegatom w siedzibie Sekcji Krajowej Zakładów Zaplecza Górnictwa